Polskie Radio: "Umowy o dzieło. Ekspert: ZUS łamie prawo"   UMOWY O DZIEŁO
Jak się bronić przed atakiem ZUS
 

         
Wzór umowy o dzieło

ZUS atakuje

Książki o umowach o dzieło

Umowa o dzieło według prawa

Opinia prawna niezależnych naukowców

Sejm i Senat: interpelacje w sprawie umów o dzieło

List otwarty do posłów i senatorów RP

Umowy o dzieło w Google Trends

Przegląd prasy o umowach o dzieło

Kontakt, konsultacje


INNE INFORMACJE

O ZUS na You Tube

Linki anty-ZUS

Ciekawy wyrok

 

  Książki o umowach o dzieło

Przede wszystkim polecamy książkę "Umowy o dzieło. Jak się bronić przed atakiem ZUS" autorstwa Bohdana Babackiego, w której szczegółowo omówiono wszelkie możliwe aspekty umów o dzieło, opisano bezprawne działania ZUS i sądów, które kwestionują te umowy oraz podano sposoby obrony przed tymi działaniami:

Polecamy też książkę "Umowy cywilno prawne w ubezpieczeniach społecznych" opublikowaną przez Wolters Kluwer (2015). Publikacja ta zawiera szereg cennych i zgodnych z prawem informacji dotyczących umów o dzieło. Działania ZUS i sądów przy kontrolach dotyczących umów o dzieło poddano w niej zdecydowanej, opartej na prawie krytyce. Autorami tego dzieła są osoby naukowo zajmujące się prawem z najlepszych polskich uniwersytetów.

Raczej nie polecamy książki "Składki na ubezpieczenia społeczne i podatki w umowie o dzieło" opublikowanej przez Difin (2016), gdyż aprobuje ona wiele stosowanych przez ZUS bezprawnych praktyk, choć także informuje o poglądach odmiennych. Książka ta zawiera pożyteczne zestawienie wielu wyroków sądowych dotyczących umów o dzieło.

Zdecydowanie nie polecamy książki "Umowy zlecenia umowy o dzieło 2016", którą napisała Elżbieta Młynarska-Wełpa, wydanej przez Oficynę Prawa Polskiego (2016), gdyż w odniesieniu do umów o dzieło przedstawia ona informacje błędne, fałszywe, niezgodne z prawem.

 

  Polecamy książkę:

Umowa o dzieło - książka

Książka: gdzie kupić
Książka: spis treści
Książka: omówienie

Książka: okładka